Członkowie Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego

 

Członkowie według ośrodków (w układzie alfabetycznym):

Polska Akademia Nauk
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet im. Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Uniwersytet Opolski
Uniwersytet Rzeszowski
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Wrocławski
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
Uniwerstytet SWPS w Warszawie
Akademia Ignatianum w Krakowie
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie
Muzeum Sztuki w Łodzi
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Akademia Sztuk Pięknych, Kraków
Akademia Sztuk Pięknych, Warszawa
Osoby prywatne

 


Polska Akademia Nauk

Włodzimierz Bolecki(IBL PAN)
Tamara Brzostowska-Tereszkiewicz(IBL PAN)
Krystyna Duniec
Jurij Hałajko(ISP PAN)
Anna Jawor (Instytut Slawistyki PAN)
Paulina Kierzek(IBL PAN)
Dorota Krawczyńska (IBL PAN)
Maciej Maryl (IBL PAN)
Piotr Morawski(IS PAN)
Barbara Zofia Smoleń (IBL PAN)
Andrzej Szpociński (IFiS PAN)
Anna Wieczorkiewicz (IFiS PAN)
Grzegorz Wołowiec (IBL PAN)


Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Jowita Guja
Magdalena Machowska
Anna Olszewska
Zbigniew Pasek
Magdalena Parus-Jaskułowska
Katarzyna Skowronek
Łukasz Trzciński
Maciej Uliński


Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II

Wojciech Daszkiewicz
Aneta Duda
Małgorzata Gruchoła
Anna Kawalec
Sylwia Krawiec
Agata Nowakowska
Beata Obsulewicz-Niewińska
Diana Sobieraj
Anna Sugier-Szerega
Joanna Szegda
Justyna Szulich-Kałuża
Piotr Pasterczyk
Robert T. Ptaszek
Ryszard Zajączkowski
Magdalena Zawisza
Małgorzata Żak-Kulesza


Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego

Marta Anna Raczek-Karcz


Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Ewa Wójtowicz


Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Barbara Pabian
Katarzyna Walotek-Ściańska


Uniwersytet Gdański

Marek Adamiec
Monika Białek-Lubińska
Michał Błażejewski
Helena Draganik
Martyna Groth
Artur Kawiński
Sebastian Jakub Konefał
Małgorzata Major
Katarzyna Pastuszak
Monika Polak
Magdalena Sacha
Grażyna Świętochowska
Józef Tarnowski
Barbara Walentynowicz
Aleksandra Wierucka


Uniwersytet w Białymstoku

Tomasz Adamski
Krzysztof Arcimowicz
Ewa Katarzyna Citko
Maria Magdalena Dziejma
Ewa Kępa
Anna Kieżuń
Alicja Kisielewska
Andrzej Kisielewski
Urszula Klimczuk-Glińska
Szczepan Kloza
Anna Korzińska
Monika Kostaszuk-Romanowska
Sław Krzemień-Ojak
Edward Kulikowski
Irena Matus
Tadeusz Nieścier
Jerzy Nikitorowicz
Ewa Nofikow
Tomasz Olchanowski
Barbara Olech
Sławomir Marek Raube
Maja Kinga Rogala
Andrzej Sadowski
Wojciech Siwak
Mirosław Sobecki
Anetta Bogusława Strawińska
Natalia Szydłowska
Eliza Urwanowicz-Rojecka
Karolina Wierel
Karol Więch
Mariola Wojtkiewicz


Uniwersytet Śląski w Katowicach

Aleksandra Achtelik
Agnieszka Adamowicz-Pośpiech
Karina Banaszkiewicz
Bogusława Bodzioch-Bryła
Dionizjusz Czubala
Bogusław Dziadzia
Jakub Dziewit
Dorota Fox
Grażyna Golik-Szarawarska
Anna Gomóła
Beata Gontarz
Andrzej Gwóźdź
Barbara Kita
Ewa Kosowska
Aleksandra Kunce
Andrzej Kuśmierczyk
Julia Legomska
Alina Madej
Miłosz Markiewicz
Agnieszka Nieracka
Marek Pacukiewicz
Adam Pisarek
Beata Popczyk-Szczęsna
Małgorzata Rygielska
Ryszard Solik
Alina Sordyl
Agata Stronciwilk
Magdalena Szczepocka
Antonina Szybowska
Ewa Wąchocka
Dobrosława Wężowicz-Ziółkowska
Emilia Wieczorkowska
Monika Wiszniowska
Zygmunt Woźniczka
Stefan Zabierowski
Jakub Zajdel
Piotr Zawojski
Bogdan Zeler
Leszek Zwierzyński
Urszula Żydek-Bednarczuk


Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Małgorzata Abassy
Jan K. Argasiński
Monika Banaś
Grażyna Bąkowska-Czerner
Franciszek Czech
Renata Czekalska
Łucja Demby
Andrzej Dudek
Joanna Dziadowiec
Małgorzata Flig
Łukasz Gaweł
Barbara Lena Gierszewska
Bożena Gierek
Karolina Golemo
Anna Góral
Monika Górska-Olesińska
Joanna Grela
Renata Iwicka
Aneta Jałocha
Piotr Kletowski
Wojciech Klimczyk
Małgorzata Kniaź
Leszek Korporowicz
Katarzyna Kosowska
Andrzej Jakub Kościółek
Hanna Kowalska-Stus
Agata Krzywdzińska
Agnieszka Kuczkiewicz-Fraś
Marta Kudelska
Marcin Laberschek
Andrzej Leśniak
Lidia Liburska
Krzysztof Loska
Tadeusz Lubelski
Rafał Maciąg
Ewa Majewska
Tomasz Z. Majkowski
Piotr Marecki
Halina Marlewicz
Jakub Mikurda
Andrzej Mrozek
Anna Nacher
Paulina Niechciał
Bogusław Nierenberg
Elżbieta Olzacka
Jacek Ostaszewski
Michał Ostrowicki
Katarzyna Plebańczyk
Łukasz Plesnar
Krzysztof Pleśniarowicz
Paweł Plichta
Aleksandra Powierska
Bożena Prochwicz-Studnicka
Justyna Przyborowicz
Małgorzata Radkiewicz
Anna Raźny
Joanna Rożen
Filip Skowron
Leszek Sosnowski
Jan Sowa
Agnieszka Staszczyk
Rafał Syska
Kamil Szybalski
Jolanta Szymkowska-Bartyzel
Agata Świerzowska
Ewelina Twardoch
Joanna Walewska
Elżbieta Wiącek
Eugeniusz Wilk
Filip Wróblewski
Magdalena Zdrodowska


Uniwersytet im. Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Monika Adamczyk-Garbowska
Jan Adamowski
Radosław Bomba
Magdalena Dąbrowska
Grażyna Magdalena Giersztyn
Ewa Głażewska
Mirosław Haponiuk
Agnieszka Jęczeń
Adam Kopciowski
Ireneusz Korczak
Agnieszka Kościuk
Bożena Kwiatkowska-Frejlich
Piotr Niewęgłowski
Joanna Paczos
Jarosław Przychoda
Andrzej Radomski
Agata Rybińska
Svitlana Shargorodska
Anna Shvets
Agnieszka Skrobas
Katarzyna Smyk
Bogumiła Truchlińska
Mariola Tymochowicz
Kamila Węglarska
Piotr Witek
Tomasz Wojtaś
Marta Wójcicka
Barbara Wybacz
Magdalena Zawanewicz
Anna Ziębińska-Witek
Agnieszka Ziętek
Natasza Ziółkowska-Kurczuk
Grzegorz Żuk

 


Uniwersytet Łódzki

Izabella Adamczewska
Mariusz Bartosiak
Olga Bogdańska
Blanka Brzozowska
Konrad Chmielecki
Ewa Ciszewska
Stefan Czyżewski
Agata Dąbrowska
Diana Dąbrowska
Elżbieta Durys
Jarosław Eichstaedt
Grzegorz Gazda
Dorota Golańska
Agnieszka Izdebska
Joanna Jabłkowska
Małgorzata Jakubowska
Karol Jóźwiak
Marta Kasprzak
Konrad Klejsa
Ryszard W. Kluszczyński
Elżbieta Kołdrzak
Natasza Korczarowska
Krystyna Kujawińska-Courtney
Anna Kuligowska-Korzeniewska
Natalia Lemann
Dariusz Leśnikowski
Irena Lewkowicz
Małgorzata Leyko
Ewa Linek
Beata Lisowska
Tomasz Majewski
Andrzej Michalak
Ewelina Nurczyńska-Fidelska
Elżbieta Oleksy
Piotr Olkusz
Maciej Ożóg
Michał Pabiś
Krzysztof Pacek
Joanna Podolska
Jarosław Płuciennik
Katarzyna Prajzner
Karolina Prykowska-Michalak
Agnieszka Rejniak-Majewska
Jan Rek
Dagmara Rode
Łukasz Romanowski
Aleksandra Różalska
Magdalena Saryusz-Wolska
Piotr Sitarski
Marcin Składanek
Bronisława Stolarska
Monika Sosnowska
Joanna Ślósarska
Danuta Szajnert
Monika Weychert-Waluszko
Katarzyna Wielechowska
Katarzyna Williams
Marta Woźniak
Maja Wójcik
Emilia Zimnica-Kuzioła
Kamila Żyto


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Anna Czajka-Cunico
Katarzyna Flader
Dagmara Jaszewska
Marcin Jewdokimow
Witold Jan Kawecki
Elżbieta Mazur
Norbert Mojżyn
Jan Wiktor Sienkiewicz
Jan Stanisław Wojciechowski
Magdalena Złocka-Dąbrowska
Dominika Żukowska


Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Michał Mochocki
Lidia Wiśniewska
Piotr Zwierzchowski


Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Marcin Adamczak
Andrzej Bełkot
Arleta Chojniak
Wojciech Chyła
Grzegorz Dziamski
Agnieszka Doda-Wyszyńska
Małgorzata Durzewska
Beata Frydryczak
Grażyna Gajewska
Paweł Gałkowski
Karolina Golinowska
Marian Golka
Jan Grad
Anna Grzegorczyk
Rafał Ilnicki
Małgorzata Jankowska
Teresa Jerzak-Gierszewska
Piotr Juskowiak
Agnieszka Kaczmarek
Magdalena Kamińska
Stanisław Kandulski
Piotr Kędziora
Maciej Kijko
Karolina Kizińska
Rafał Koschany
Bartosz Korzeniewski
Marta Kosińska
Teresa Kostyrko
Agnieszka Kulig
Katarzyna Machtyl
Michał A. Michalski
Marianna Michałowska
Michał Mochocki
Krzysztof Moraczewski
Małgorzata Nieszczerzewska
Marcin Olejnik
Joanna Ostrowska
Ewa Rewers
Przemysław Rotengruber
Agata Skórzyńska
Jacek Sójka
Barbara Szczepańska-Pabisiak
Juliusz Tyszka
Jakub Walczyk
Andrzej Zaporowski
Jadwiga Zimpel
Jacek Zydorowicz
Tomasz Żaglewski


Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Krzysztof Abriszewski
Krzysztof Paweł Ćwikliński
Karolina Sikorska
Andrzej Szahaj


Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Andrzej Dróżdż
Sabina Kwiecień
Artur Piskorz
Magdalena Roszczynialska
Bogusław Skowronek
Magdalena Stoch
Anna Ślósarz
Patrycja Włodek


Uniwersytet Opolski

Monika Bisek-Grąz
Zbigniew Bitka
Jan Feusette
Paulina Gowin
Monika Górska-Olesińska
Janina Hajduk-Nijakowska
Andrzej Kącki
Wojciech Kędzierzawski
Katarzyna Łeńska-Bąk
Aneta Mazur
Ksenia Olkusz
Barbara Pabian
Teresa Janina Smolińska
Joanna Spalińska-Mazur
Andrzej Strużyna
Agata Strządała
Magdalena Sztandara
Mateusz Szubert
Dorota Świtała-Trybek
Agnieszka Wójtowicz


Uniwersytet Rzeszowski

Wojciech Birek
Katarzyna Błaszczuk
Katarzyna Borek
Jan P. Gałkowski
Marcin Karaś
Joanna Kaźmierczyk
Jadwiga Kielar
Jarosław Kinal
Ariel Kowalczyk
Krzysztof Krusz
Małgorzata Kułakowska
Zbigniew Lenart
Witold Nowak
Janusz Pasterski
Jolanta Pasterska
Magdalena Patro-Kucab
Agnieszka Piechowska
Krzysztof Piróg
Dominik Porczyński
Iwona Rachwał
Jadwiga Skrzypek-Faluszczak
Piotr Smotryś
Bożena Taras
Katarzyna Tercha


 

Uniwersytet Szczeciński

Agnieszka Borysowska
Justyna Bucknall-Hołyńska
Artur Kolbiarz
Mirosława Kozłowska
Rafał Makała
Barbara Ochlendowska-Grzelak
Monika Talarczyk-Gubała
Diana Wasilewska


Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Marek Sokołowski


Uniwersytet Warszawski

Magdalena Bogusławska
Marta Brzezińska
Agata Chałupnik
Roman Chymkowski
Nicole Dołowy-Rybińska
Wojciech Dudzik
Kamil Dwornik
Sylwia Galanciak
Grzegorz Godlewski
Joanna Goszczyńska
Zbigniew Greń
Zuzanna Grębecka
Anna Gronowska
Justyna Jaworska
Agnieszka Karpowicz
Zbigniew Kloch
Adela Kobelska
Michał Jakub Kocikowski
Leszek Kolankiewicz
Justyna Kowalska-Leder
Janusz Krzywicki
Robert Kulimiński
Iwona Kurz
Seweryn Kuśmierczyk
Paulina Kwiatkowska
Małgorzata Litwinowicz-Droździel
Ewa Łukaszyk
Pawel Majewski
Anna Melon
Andrzej Mencwel
Wojciech Michera
Jerzy Molas
Marcin Niemojewski
Włodzimierz Pessel
Igor Piotrowski
Marek Prejs
Anna Ptak
Marta Rakoczy
Paweł Rodak
Anna Rogozińska
Jerzy Stachowicz
Wojciech Sternak
Roch Sulima
Justyna Szlachta-Misztal
Małgorzata Szpakowska
Joanna Woźnicka
Krzysztof Wrocławski
Joanna Zieba
Marta Zimniak-Hałajko


Uniwersytet Wrocławski

Jacek Abramowicz
Lidia Amejko
Paweł Banaś
Magdalena Barbaruk
Stefan Bednarek
Sławomir Bobowski
Agata Ciastoń
Bronisław Czajkowski
Małgorzata Dancewicz
Andrzej Dębski
Przemysław Dudziński
Jakub Fereński
Michael Fleischer
Dorota Frąckiewicz
Mariola Gloc
Maciej Gołąb
Michał Grech
Piotr Iwański
Jolanta Jagoszewska
Monika Janowiak-Janik
Hanna Jaxa-Rożen
Jędrzej Jaxa-Rożen
Michał Kasprzak
Aleksandra Kil-Matlak
Mirosław Kocur
Leszek Koczanowicz
Elżbieta Kościelak
Violetta Kotlubasis-Krajewska
Piotr Krajewski
Dominika Kubrycht
Maria Kulewska
Robert Losiak
Krzysztof Łukasiewicz
Jacek Małczyński
Magdalena Matysek
Albert Miściorak
Ewa Molenda-Pilecka
Bożena Muszkalska
Rafał Nahirny
Lidia Teresa Nowak
Ryszard Nowak
Bogusław Olszewski
Robert Różycki
Krystyna Rycyk
Anna Schindler
Jacek Schindler
Danuta Smołucha
Krzysztof Solarewicz
Zbigniew Władysław Solski
Marcin Stabrowski
Wioletta Szarejko
Magdalena Szewerniak
Lucyna Świst
Renata Tańczuk
Izolda Topp-Wójtowicz
Andrzej Tyws
Alan Urbanek
Rafał Włodarczyk
Dorota Wolska
Beata Wrońska
Magdalena Zamorska


Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Grzegorz Koptas


Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Tomasz Bielak


 

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Agnieszka Janiak


 

Uniwersytet SWPS w Warszawie

Agata Bisko
Michał Bogdan
Małgorzata Bulaszewska
Wojciech Burszta
Katarzyna Burzyńska
Karolina Charewicz
Dorota Furtak-Masica
Sandra Frydrysiak
Barbara Giza
Greta Gober
Wiesław Godzic
Julia Groszek
Jakub Grzegorczyk
Anna Horolets
Elżbieta Alina Jakimik
Joanna Jakubowska
Anna Jawor
Ksenia Kakareko
Małgorzata Krokowska
Marta Kucza
Adriana Kunka
Dominika Lenart
Kamila Lenart
Krzysztof Linda
Monika Łazowska
Rafał Majka
Katarzyna Pabijanek
Grzegorz Pańkowski
Krzysztof Polak
Karolina Pruchniewska
Witold Prymasowski
Maria Rotkiel
Lidia Rudzińska
Jan Rytel
Katarzyna Saniewska-Popiołek
Monika Skierś
Martyna Steckiewicz
Elżbieta Anna Sekuła
Mateusz Skrzeczkowski
Jolanta Stacey
Judyta Steffek
Joanna Szczepanik
Piotr Paweł Szczepoński
Patryk Wasiak
Jarosław Wasik
Karina Wądołowska
Paweł Wieczorek
Robert Więckowski
Joanna Wołyńska
Anna Zeidler-Janiszewska
Paweł Zgrzebnicki


Akademia Ignatianum w Krakowie

Bogusława Bodzioch-Bryła
Józef Bremer SJ
Łukasz Burkiewicz
Lilianna Dorak-Wojakowska
Wojciech Maciej Frycz
Tomasz Homa SJ
Izabela Kaczmarzyk
Aneta Kliszcz
Monika Maria Kowalczyk
Danuta Smołucha
Renata Szczepaniak
Urszula Tes
Krzysztof Wałczyk
Leszek Zbigniew Zinkow


Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Marek Chamot
Anna Ciechanowska
Karolina Grabowska-Garczyńska
Ewa Gruszka
Włodzimierz Moch
Karol Zamojski


Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

Kalina Kukiełko-Rogozińska


Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu

Roman Bromboszcz
Jolanta Dąbkowska-Zydroń
Maria Tomczak


Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Emilia Wieczorkowska

 


 

Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie

Michał Majowicz

 


 

Muzeum Sztuki w Łodzi

Łukasz Biskupski


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dorota Jarczewska


Akademia Sztuk Pięknych, Kraków

Miłosz Horodyski

 


Akademia Sztuk Pięknych, Warszawa

Izabela Maciusowicz
Ewa Szyman
Joanna Walisiak-Jankowska


Osoby prywatne

Marcin  Chruściel
Laura Dyczko
Katarzyna Ferworn-Horawa
Karolina Giedrys-Majkut
Marek Grubka
Mateusz Halawa
Karolina Kępczyk (Europejskie Centrum Bajki im, Koziołka Matołka w Pacanowie)
Marta Keil
Marta Kładź-Kocot
Krzysztof Lang (Fundacja Promuzeum)
Katarzyna Majewska (fotograf-freelancer)
Anastazja Nabokina
Iwona Parzniewska
Marta Pietruszko (Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku)
Iwona E. Rusek
Jędrzej Sudnikowicz
Marcin Skrzypczak
Radosław Sławomirski